Wat kost een dakdekker in Nijmegen in 2026?

Dakdekker met een hamer op een steiger voor een bakstenen gevel

Kort antwoord: Een landelijke prijsgids rekent in 2026 €45 tot €70 per uur per persoon, inclusief 21 procent btw. Een kleine reparatie, zoals een losse pan, zit daar vaak tussen €150 en €350. Een plat dak vervangen met bitumen of EPDM zit rond €70 tot €110 per m². Nijmegen heeft in die gids geen eigen regel. Een gemiddelde van daken in deze stad publiceren we niet.

Dit is een prijzenpagina. Of een dakkapel vergunningvrij is, staat in de vergunning voor een dakkapel in Nijmegen. Blad in de goot, en wat een herfstbeurt kost, staat in dakgoten schoonmaken in de herfst. Subsidie op het isoleren van dat dak staat in subsidie isolatie in Nijmegen.

Welke bedragen noemen de prijsgidsen?

We gebruiken twee bronnen en middelen ze niet. Wonera geeft een prijspeil 2026, inclusief btw, voor het hele plaatje van arbeid en veelvoorkomend werk. Dakdekkersgids.nl geeft op de prijzenpagina materiaalbaden voor een plat dak, inclusief plaatsing en btw. Waar de twee een andere band noemen voor hetzelfde werk, zetten we ze naast elkaar. Een offerte die ertussenin valt, is niet “fout”. Een offerte die ver boven beide banden zit, mag je laten uitleggen.

WerkRichtprijsBron
Uur, per persoon€45 tot €70, incl. 21% btwWonera, prijspeil 2026
Kleine reparatie (losse pan, kit)€150 tot €350, incl. btwWonera
Lek opsporen€80 tot €200, incl. btwWonera
Reparatie plat dak, per plek€200 tot €500, incl. btwWonera
Plat dak vervangen, bitumen of EPDM€70 tot €110 per m², incl. btw, inclusief oude lagen weghalenWonera
Dakpannen vervangen€60 tot €120 per m², incl. btwWonera
Bitumen, inclusief plaatsing€70 tot €90 per m²Dakdekkersgids, prijzen 2026
PVC, inclusief plaatsing€75 tot €95 per m²Dakdekkersgids
EPDM, inclusief plaatsing€95 tot €120 per m²Dakdekkersgids
Steiger of hoogwerker€225 tot €800 per opstelling, incl. btwWonera

Dakdekkersgids noemt voor bitumen, PVC en EPDM een levensduur van grofweg 20 tot 25 jaar voor bitumen en PVC, en 35 tot 40 jaar voor EPDM. Dat is een landelijke inschatting van de site, geen garantie op een dak in Tolhuis. Een andere pagina van dezelfde site noemt voor reparaties een uur van €55 tot €80 en voor een kleine lokale reparatie €180 tot €520. Dat uur wijkt af van de €45 tot €70 van Wonera. We kiezen niet het midden. Vraag het uur op papier.

Een goot die je meteen laat legen, heeft een eigen band. Dakdekkersgids (pagina gewijzigd 14 mei 2026) rekent €45 tot €150 inclusief btw voor een bereikbare beurt en €150 tot €525 als de goot hoog of lastig is. Die bedragen horen bij de herfstgids, niet bij een nieuw dak.

Pannendak met een dakdekker in het groen, bakstenen huizen en een boogbrug

Waarom is het ene dak in Nijmegen duurder dan het andere?

De opbouw. Een pannendak uit de jaren zeventig in Dukenburg is een ander werk dan een plat dak van bitumen op een uitbouw, en weer anders dan een lei op een pand in de Benedenstad. Meijhorst is gebouwd tussen 1968 en 1973 en heeft de meeste hoogbouw van Dukenburg. Een galerijflat deelt het dak. Dan plant de VvE de dakdekker, niet de bewoner van de bovenste verdieping alleen. De stadsmonitor 2026 telt in Meijhorst 74 procent corporatiewoningen, in Aldenhof 61 procent en in Zwanenveld 54 procent. Huur je, dan meld je een lekkage bij de verhuurder voordat je zelf iemand de ladder op stuurt.

De hoogte. Een rijtjeshuis in Lindenholt, vanaf 1977 en grotendeels laagbouw, is vaker met een ladder te doen dan een kap op een flat. Wonera zet een steiger of hoogwerker op €225 tot €800 per opstelling. Vraag of die post in de m²-prijs zit. Een prijs “per m² inclusief alles” die de steiger vergeet, is niet te vergelijken met een prijs die hem noemt.

Het materiaal. Bitumen aan de onderkant van de Dakdekkersgids-band (€70) en EPDM aan de bovenkant (€120) is bijna een verdubbeling op dezelfde meters, vóór randwerk en afvoer. Wonera’s band van €70 tot €110 voor “bitumen of EPDM, oude lagen weg” overlapt dat, maar is niet dezelfde meting. Zeg op de aanvraag welk materiaal je wilt, of vraag de dakdekker om twee regels.

De btw. Isoleren, schilderen, stukadoren en behangen van een woning ouder dan 2 jaar vallen onder 9 procent. Ander werk aan woningen is 21 procent (Belastingdienst). Nieuwe dakbedekking is dat andere werk: 21 procent. Het isolatiepakket dat eronder gaat, is 9 procent als het huis ouder is dan 2 jaar. Laat die twee regels apart zetten. Een Dukenburgse woning van vóór 1993 is ouder dan 2 jaar. Een huis in Nijmegen-Noord van vorig jaar niet, en dan is ook het isoleren 21 procent.

Twee dakstalen naast elkaar: overlappende pannen en een platte dakrand

Welke Nijmeegse regels veranderen de prijs, zonder een nieuw tarief te zijn?

Asbest. Gebouwen van vóór 1994 hebben een reële kans op asbest in dakbeschot of golfplaat. Dukenburg is vanaf het midden van de jaren zestig gebouwd, Meijhorst tussen 1968 en 1973. Een dak uit die tijd laat je niet zomaar slopen. Asbest verwijderen meld je in Nijmegen altijd, via het Omgevingsloket of het formulier van de Omgevingsdienst Groene Metropool, minstens 7 dagen van tevoren als je het zelf doet. Zelf mag alleen tot maximaal 35 m², hechtgebonden, geschroefd en onbeschadigd, en pas na hun akkoord. Dat staat bij de omgevingsdienst, niet als een meerprijs per m². De meerprijs zit in het saneren door een bedrijf dat het mag, en die rekenen we hier niet uit een mouw.

De stoep. Een steiger of container: maximaal 4 objecten, maximaal 4 weken, en geen weg of fietspad dicht, dan is een melding genoeg, uiterlijk om 9.00 uur op de werkdag vóór plaatsing. Anders een vergunning, uiterlijk 8 weken van tevoren (gemeente Nijmegen). In de week vóór en tijdens de Vierdaagse en de Vierdaagsefeesten mogen bouwobjecten niet op straat, volgens de nadere regels. Oktober 2026 is die week niet, maar een klus die doorloopt naar juli wel.

Een dakkapel. De technische plaatsing is landelijk vergunningvrij, het ruimtelijke deel alleen als de maten kloppen en het geen monument is. Dukenburg ligt niet in de Benedenstad of de 19e-eeuwse schil. Dat maakt een kapel niet automatisch vergunningvrij. De vijf maten staan in de vergunningsgids. De prijs van de kapel zelf nemen we niet op, omdat we geen Nijmeegse reeks offertes hebben.

Subsidie verandert de netto prijs, niet de rekening van de dakdekker. De gemeentelijke isolatiesubsidie geldt voor een grondgebonden koopwoning van vóór 1993, niet voor een flat met bovenburen. De ISDE noemt voor dakisolatie vanaf 2025 €16,25 per m², minstens 20 m², tot 200 m², plus €5 per m² als het materiaal biobased op de meldcodelijst staat. Hoe die regelingen op 23 oktober 2026 openstonden, staat in de subsidiegids. Een groendak heeft een eigen gemeentelijke regeling tot en met 31 december 2026: 50 procent van de aanleg, maximaal €40 per m² extensief en €60 per m² intensief, minstens 10 m² bij een woning, budget €200.000 op volgorde van binnenkomst. Of die pot op 23 oktober nog ruimte heeft, staat niet op de regelingpagina als een restbedrag. Reken er niet op tot je de beschikking hebt.

Reken een voorbeeld met de randen, niet met een Nijmeegs midden. 40 m² bitumen aan €70 is €2.800. Dezelfde meters EPDM aan €120 zijn €4.800. Een steiger van €225 tot €800 komt daar bovenop als hij niet in de m² zit. Dat is Dakdekkersgids en Wonera naast elkaar, inclusief btw zoals die pagina’s het schrijven. Geen offerte voor jouw kap.

Welke dakdekkers staan in Nijmegen?

Een selectie: vak dakdekker, plaats Nijmegen, op naam, hooguit twaalf. Alleen de naam. Of ze het uur van Wonera rekenen, staat hier niet. In Dukenburg staan er ook, onder meer op de pagina van alle dakdekkers.

12 van de 40, op alfabet. De hele lijst staat op de vakpagina.

De klus beschrijf je via het aanvraagformulier voor een dakdekker. Zet het type dak, de meters als je ze weet, of er een steiger nodig is, en of er isolatie bij moet. Je aanvraag gaat naar maximaal 3 vakmensen.

Welke bronnen zijn gebruikt?

  • Wonera, wat kost een dakdekker, prijspeil 2026 inclusief btw, gelezen 23 oktober 2026: wonera.nl
  • Dakdekkersgids.nl, dakdekker prijzen 2026, plat dak inclusief plaatsing en btw: dakdekkersgids.nl
  • Dakdekkersgids.nl, dakgoot reinigen, pagina gewijzigd 14 mei 2026: dakdekkersgids.nl
  • Belastingdienst, 9 procent alleen voor isoleren, schilderen, stukadoren en behangen; ander werk 21 procent: belastingdienst.nl
  • RVO, ISDE, dakisolatie €16,25 per m² voor uitvoering in 2025 of later: rvo.nl
  • Gemeente Nijmegen, bouwmaterialen op openbaar terrein: nijmegen.nl
  • Gemeente Nijmegen, subsidie groendaken, regeling tot en met 31 december 2026: nijmegen.nl en CVDR751124
  • Omgevingsdienst Groene Metropool, asbest zelf verwijderen: odgroenemetropool.nl
  • Stads- en wijkmonitor Nijmegen 2022 en 2026, Meijhorst en corporatiewoningen

Veelgestelde vragen

Wat kost een dakdekker per uur in Nijmegen?

Een Nijmeegs gemiddelde hebben we niet. Wonera noemt €45 tot €70 per uur per persoon, inclusief 21 procent btw, prijspeil 2026. Een andere pagina noemt een hogere uurband. Vraag het uur, de steiger en het materiaal apart.

Is de btw op een nieuw dak 9 procent?

Nee. Nieuwe dakbedekking valt niet onder het lijstje van 9 procent. Isolatie van een woning ouder dan 2 jaar wel. Laat die regels splitsen. Een huis in Dukenburg of Lindenholt uit de jaren zeventig is ouder dan 2 jaar.

Telt een dakgoot mee in deze prijs?

Alleen als je hem laat vervangen of meteen laten legen. Legen heeft een eigen band, vanaf €45 voor een bereikbare beurt. Dat staat uitgewerkt in de herfstgids.

Heb ik een vergunning nodig voordat ik de prijs vergelijk?

Voor nieuw dakleer meestal niet, voor een dakkapel wel of niet, afhankelijk van de maten en de plek op het dak. Die check staat in de vergunningsgids. De pagina aannemer Nijmegen zet de rechten uit de Wet kwaliteitsborging erbij. Asbest meld je altijd vóór je sloopt.